λογο3γμ

Κεντρική Το Σχολείο e-μαθήματα Ομάδες Μάθησης Ανακοινώσεις

LAMS 2010 - 2018

Η υποστήριξη της μαθησιακής διαδικασίας τόσο μέσα στην τάξη όσο και στο σπίτι είναι θεμελιώδης υποχρέωση του σχολείου.

Στο σχολείο μας εφαρμόζεται από την σχολική χρονιά 2010 - 2011 σύστημα ηλεκτρονικής μάθησης με την πλατφόρμα LAMS. Μπορείτε να δείτε περισσότερα εδώ

Από τη σχολική χρονιά 2019-2020 χρησιμοποιούνται κυρίως οι πλατφόρμες e-class και LAMS του Πανελλήνιου Σχολικού δικτύου

Οι καθηγητές δημιουργούν ψηφιακά μαθήματα για τους μαθητές που χρησιμοποιούνται μέσα στην τάξη και εκτός τάξης σαν δραστηριότητες υποστήριξης.

Οι μαθητές μπορούν να χρησιμοποιήσουν το σύστημα αυτό μέσω διαδικτύου είτε στην τάξη είτε από το σπίτι τους. Διαθέτουν όλοι προσωπικό λογαριασμό και με αυτόν έχουν πρόσβαση στα μαθήματα της τάξης τους.