λογο3γμ

Επάνω Κάστρα Μουσική μεντορεία 2017-2018 Ιουδαϊσμός

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΝΤΟΡΕΙΑΣ

( ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ: ΕΥΘΥΜΙΑ ΤΑΓΚΑΛΑΚΗ)

Κατά το σχολικό έτος  2017-2018 πραγματοποιήθηκε  για τέταρτη σχολική χρονιά η συμμετοχή του  Γυμνασίου Μετ/σης- Ηρακλείου στο Πρόγραμμα Πρακτικής – Διδακτικής Άσκησης φοιτητών / φοιτητριών του τμήματος Θεολογίας  της Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ  της  ακαδημαϊκής  χρονιάς 2017-2018.

Επίσης, κατά το ίδιο σχολικό έτος πραγματοποιήθηκε  και η συμμετοχή του Γυμνασίου  Μεταμόρφωσης - Ηρακλείου  στο Πρόγραμμα « Διδακτικές Ασκήσεις Θρησκευτικής Αγωγής σε Σχολικές Μονάδες και Αξιολόγηση Διδακτικού Έργου» των φοιτητών / φοιτητριών του τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ της ακαδημαϊκής χρονιάς 2017-2018.
   Τα δύο Προγράμματα υλοποιήθηκαν  με τη συνεργασία της εκπαιδευτικού    ΕΥΘΥΜΙΑΣ ΤΑΓΚΑΛΑΚΗ  ως μέντορα .